Kursy florystyczne

Organizujemy :

KURSY FLORYSTYCZNE z florystyki podstawowej/rozszerzonej, podczas których można poznać zarówno najnowsze trendy we florystyce, jak i zasady opiekowania się roślinami.
Odbywają się indywidualne lub w małych grupach. Przygotowują one do samodzielnej pracy w kwiaciarni oraz poszerzają wiedzę już nabytą na podstawowych kursach. Program kursu podstawowego: m.in. zapoznanie się z powszechnie stosownymi we florystyce,  kwiatami ciętymi i dodatkami;przygotowanie zakupionego materiału florystycznego do sprzedaży;pielęgnacja kwiatów ciętych…dokładna oferta kursu jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb kursanta.

WARSZTATY FLORYSTYCZNE I OGRODNICZE w szkołach, przedszkolach, klubach seniora, ośrodkach kultury. Prowadzimy warsztaty o roślinnej tematyce. Uważamy, że ukojenie dla codzienności wśród wybrukowanych placów, pastelozy budynków, reklam, mediów jest przebywanie w ogrodzie, wśród roślinności, praca z kwiatami, zielona przestrzeń w domowym zaciszu czy właśnie chwila z naszymi warsztatami.

Nasze warsztaty są aktywizujące, proekologiczne, mają charakter hortiterapeutyczny. Przebywanie wśród zieleni koi zmysły, redukuje stres i napięcie, rekalsuje. Tego rodzaju spotkania uwrażliwiają człowieka, podnoszą poczucie własnej wartości, pchają do działania, przynoszą radość i chęć poznawania a przy okazji też budują postawę proekologiczną.

Zajęcia w szkołach prowadzimy metodą aktywizującą, która umożliwia aktywne uczenie się poprzez działanie i przeżywanie. Wyzwalają ciekawość i większe zaangażowanie się dziecka w wykonywane prace. Prowadząc warsztaty metodami aktywizującymi pełnimy rolę przewodnika organizującego sytuacje dydaktyczne, sterującego odkrywanie przez dziecko wiedzy nie wchodząc w rolę nauczyciela . Przygotowujemy odpowiednie aktywności, a potem obserwujemy działania, przyrost wiedzy i umiejętności. Obraz tego, jakie pozytywne zmiany zachodzą w dzieciach, jest największą satysfakcją!. Metody aktywizujące zwiększają skuteczność nauczania, sprawiają, że zajęcia stają się bardziej atrakcyjne dla ucznia, zwiększają jego zainteresowanie w zasadzie każdym przedmiotem.

Prowadzone przez nas warsztaty tematyczne to np.

 

  1. Ulubiona kompozycja roślinna na balkon i taras
  2. Pachnąca donica zielarska
  3. Plecenie wianków z sesją pamiątkową
  4. Warsztaty tworzenia bukietu układanego skrętolegle
  5. Akademia małego ogrodnika- m.in. tworzenie obrazów z mchu, wykonywanie wianków, tworzenie kompozycji czterech pór roku
  6. Ogród w szkle
  7. Jak dobierać rośliny? Tworzenie własnej rabaty kwiatowej
  8. Tworzenie kompozycji bankietowej z kwiatów ciętych
  9. Dekoracje na Wszystkich Świętych
  10. Warsztaty tworzenia stroików Świątecznych

 

Pamiętajcie o ogrodach
Przecież stamtąd przyszliście
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa tylko liście

Pamiętajcie o ogrodach
Czy tak trudno być poetą
W żar epoki nie użyczy wam chłodu
Żaden schron żaden beton „

Jonasz Kofta